0 کالا
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
  بسته
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  بهترین نوع فرش از نظر کیفیت الیاف

  در حال حاضر فرش ماشینی خوب فرشی است که در مرحله اول در تولید آن از الیاف مقاوم استفاده شده باشد . الیاف اکریلیک هیت ست شده به عنوان بهترین نخ فرش موجود و بسیار شبیه به پشم بوده و به فرش ، نرمی خاصی می دهند . فرش های بافته شده از الیاف اکریلیک نسبت به فرش های بافته شده توسط سایر الیاف ها از دوام ، مقاومت و ماندگاری بالا تری برخوردار هستند . 

  فرش اکریلیک امروزه به عنوان بادوام ترین فرش ماشینی به حساب می آید چرا که در برابَر رطوبت و دما ، گرد و غبار ، نور خورشید ، سایش و فشار مقاومت بسیار زیادی دارد به طوری که این فرش توانایی آن را دارد تا یک اتو یا قابلمه داغ را به مدت 5 دقیقه بدون هیچ آسیبی تحمل کند و یا در اثر شستشو زیاد هیچ گونه تغییر رنگی نمی دهد و از ثبات رنگی بالایی برخوردار است . بعد از شست و شو ، آب نمی‌رود و تغییر سایز نمی دهد . اما فرش های اکریلیکی به دو دسته درصد دار و 100% اکیریلک خالص تقسیم بندی می شوند . به فرش هایی که در تولید آنها علاوه بر اکریلیک ، الیافی چون پلی استر و پلی پروپلین به کار رفته باشد ، فرش درصد دار می گویند . فرش های درصد دار از کیفیت چندانی برخوردار نیستند و معمولا پرزدهی بالایی دارند . درنتیجه بهترین نوع از این قالی ، فرش 100%اکریلیک است که از تمامی مزیت های ذکر شده برخوردار می باشد.

  می توان چنین اذعان داشت که هر چه در صد پلی پروپیلن و پلی استر به کار رفته شده بیشتر باشد ، ماندگاری و دوام فرش کم تر شده و در عین حال فرش ، ارزان تر خواهد بود . ناگفته نماند قابلیت جذب بالای آلودگی به عنوان یکی از عیوب فرش‌ های غیر اکریلیک خالص ، تلقی می شود . جهت فهم اصالت فرش‌ های اکریلیک دقت نمایید که این محصولات بدون پرز و ضد حساسیت هستند یعنی تمام پرزدهی آن ها در اوایل خرید به اتمام می رسد و اگر پس از یکی دو ماه همچنان فرش در حال پرزدهی باشد ، باید به اصالت و کیفیت الیاف آن شک کرد . توجه داشته باشید فرش هایی با نام فرش ابریشم مصنوعی به فروش می رسند که این فرش ها همان فرش پلی استر هستند و به دلیل شباهت بالا به ابریشم با این نام به فروش می رسند.

  یکی از فاکتور های مورد توجه در زمان خرید فرش ماشینی ، توجه به دو مشخصه مهم شانه و تراکم است . شایان به ذکر است که به تعداد گره‌ های موجود در هر متر عرض فرش ، شانه و به تعداد گره های موجود در هر متر از طول فرش ، تراکم گفته می ‌شود .

  شانه و تراکم علاوه بر تعیین ظرافت بافت ، در استحکام فرش نقش دارد چرا که گره های موجود ، نقطه اتصال نخ های خاب به نخ های تار و پود هستند . اصولا هر چه شانه و تراکم بیشتر باشد فرش ، مرغوب تر و بهتر خواهد بود اما این مورد کاملا به کاربرد فرش بستگی دارد . برای مثال فرش هایی با شانه و تراکم بالا برای مکان هایی مانند آشپزخانه ، جلو درب ورودی ، راه رو ها ، جلو درب سرویس بهداشتی و حمام مناسب نیستند و همچنین فرش های با شانه و تراکم پایین نیز برای پذیرایی خانه و فضاهای لوکس انتخاب خوبی نخواهند بود.

  نظر خود را وارد نمایید.
  آرشیو وبلاگ