0 کالا
هیچ محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
  بسته
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  الیاف ضد میکروب جدید آکسا به بازار عرضه شد

  دوشنبه, 18 مرداد,1400

  به نقل از مجله نساجی کهن :تولید کننده برجسته الیاف اکریلیکAksa Akrilik، که دفتر مرکزی آن در استانبول واقع است، الیاف ضد میکروب به نامEverfresh  تولید کرده است که طبق آزمایش‌های انجام شده ثابت شده است که ویروس کرونا در منسوجات را تا ۴۸/۹۷ درصد ظرف مدت ۳۰ دقیقه از بین می‌برد.

  Everfreshپس از چهار سال تحقیق و توسعه به بازار عرضه شده و برای طیف وسیعی از محصولات از جمله ماسک، پوشاک، جوراب، منسوجات خانگی، پتو، ملحفه و فرش مناسب است. همچنین، این محصول می‌تواند برای استفاده در مناطق شلوغ مانند هتل‌ها، مساجد و خوابگاه‌ها که سطح بالایی از بهداشت اجتماعی نیاز است و به ویژه در فرش‌ها، مفید باشد، زیرا از تشکیل باکتری‌ها، قارچ‌ها و کپک‌ها نیز جلوگیری می‌کند.

  برخلاف محصولات پوشش داده شده یا اسپری شده، اثر ضد میکروبیEverfreshبه دلیل جایگذاری یک ترکیب روی در لیف است که پس از شستشوهای مکرر، همچنان عملکرد خود را حفظ می‌کند. برخلاف مواد معدنی مشابه مورد استفاده در کاربردهای ضد میکروبی، بعد از آهن، روی یکی از مهم‎‌ترین مواد معدنی مورد نیاز برای سلامت بدن است.

  روی، یکی از مکانیسم‌های دفاعی بدن و یکی از موثرترین مواد معدنی در مبارزه با باکتری‌ها، میکروب‌ها و قارچ‌ها است. با توجه به اینکه خاصیت ضد میکروبیEverfreshاز طریق عملیات تکمیلی به دست نیامده و با توجه به نتایج آزمایش‌های انجام شده، این محصول به پوست آسیب نمی‌رساند و فلزات سنگین را در حین و بعد از استفاده آزاد نمی‌کند. از این رو، تاثیرات منفی بر روی محیط زیست نیز ندارد.

  در آزمایش‌های ضد میکروبی انجام شده، مشاهده شده است کهEverfreshحتی در حالت مخلوط با الیافی مانند پنبه، پشم، ویسکوز، پلی استر و پلی آمید، خواص ضد میکروبی قوی خود را حفظ می‌کند.

  به گفتهCengizTaşمدیر کل شرکتAksaAkrilik، این محصول حفاطت در برابر ویروس کرونا را فراهم نمی‌کند، اما ویروس را در مدت زمان مشخصی غیرفعال می‌کند. Everfreshبا دارا بودن ویژگی‌هایی همچون خشک شدن سریع، نفوذ پذیری بخار آب، نفوذ پذیری هوا، عایق حرارتی، ساختار نرم، سبک و راحت، تمام انتظارات را برآورده می‌کند. در حال حاضر این محصول مورد توجه بسیاری قرار گرفته است و مدیران این شرکت پیش بینی می‌کنند که تقاضای آن خصوصاً برای فرش افزایش یابد.

  نظر خود را درج نمایید